FORGOT YOUR DETAILS?

KİRALAMA BİLGİLERİ

1- SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

Araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süre koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de kiralama işlemi yapılabilmektedir.

  Genç Sürücü uygulanabilir yaş aralığı Genç Sürücü uygulanabilir ehliyet sınırı
EKONOMIK A 19-21 yaş arası Min. 1 yıl
B 19-21 yaş arası Min. 1 yıl
C 19-21 yaş arası Min. 1 yıl
F 19-21 yaş arası Min. 1 yıl
H 19-21 yaş arası Min. 1 yıl
ORTA      
M 21-25 yaş arası Min. 2 yıl
G 21-25 yaş arası Min. 2 yıl
O 21-25 yaş arası Min. 2 yıl
N 21-25 yaş arası Min. 2 yıl
D 21-25 yaş arası Min. 2 yıl
ÜST I 21-27 yaş arası Min. 3 yıl
L 21-27 yaş arası Min. 3 yıl
E 21-27 yaş arası Min. 3 yıl
K 21-27 yaş arası Min. 3 yıl

2 - KİRALAMA SÜRESİ

En az kiralama süresi 24 saattir.

3 - FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ile %18 Katma Değer Vergisi dahildir. Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Tek -Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti(0-26 km arası), Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi çeyrek  depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

4 - TEK-YÖNLÜ KİRALAMALAR

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi 0232 255 51 61 numaralı İletişim Merkezimizi arayarak alabilirsiniz.

5 - İLAVE SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için İletişim Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Madde 1’deki şartlarla aynıdır.)

6 - TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

Merkez ofisimizin bulunduğu şehir, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 10 Km Kadar ) ücretsizdir.

7 - GÜVENCELER

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açiklamalar genel ve bilgi amaçlidir. Adilcan Rent A Car bu bilgileri zaman içerisinde degistirme hakkini sakli tutar. Fiyatlariniza dahil olmayan güvenceleri ve geçerli limitler ile ilgili detaylı bilgiyi kiralama baslangicinda satis ofislerimizden satin alabilirsiniz.

 • Hasar- Kaza Güvencesi (CDW) : Aracin hasari ile ilgili bir güvencedir. Kaza ve hirsizlik durumunda araçta meydana gelecek maddi hasar ve kayiplari Genel Sigorta Kosullari kapsaminda karsilamaktadir.
 • Ihtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri (LI- SLI) : 3. Sahislara verilen zararlari kapsayan güvencelerdir.
 • Mini Hasar Sigortasi (MI) : Adilcan Rent A Car tarafindan belirlenen tutarin altinda kalan hasarlarda müsteri beyani ile onarim güvencesidir.
 • Ferdi Kaza Sigortasi(PAI) : Sürücü ve araç içindeki kisileri sigorta limitleri dahilinde güvence altina alan bir sigortadir. Araçta bulunan koltuk sayisi baz alinarak hesaplanmaktadir.

YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BİLGİ AMAÇLIDIR. DETAYLI BİLGİ KİRALAMA OFİSLERİMİZDEN ALINABİLİR.

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması yada en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0232 255 51 61 numaralı Adilcan Rent A Car ofisine bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0232 255 51 61 numaralı Adilcan Rent A Car Destek Hattından yardım temin edilmesi gerekmektedir.

8- TESLİM GECİKMELERİ

Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

9- ÖDEME

Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Gerçekleşecek kiralamalarda Adilcan Rent A Car Genel Kiralama Koşulları geçerlidir. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişiye kiralama yapılır. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılmaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve T.C kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir.

Adilcan Rent A Car, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir. Önceden ödenmiş bir değeri gösteren Adilcan Rent A Car Ön Ödemeli Rezervasyon Formları, Adilcan Rent A Car kiralama lokasyonlarında yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların sadece rezervasyon formu üzerinde yazan tutarlarının ödemeleri yerine geçer. Kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterinin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön vb. harcama bedellerini içermez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formlarında yazan tutarın içermediği diğer hizmet, güvence, harcama ya da trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) için müşterilerimizin kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralanacak araç grubuna göre 300 – 2000 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır.

Web sitesi üzerinden iadesiz ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapıldığında, kiralanan aracın ücretinin tamamı ödeme sırasında kullanılan kredi kartından tahsil edilecek olup, iptal ya da aracın teslim alınmaması durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır. Mücbir sebepler dışında Adilcan Rent A Car, iade hakkını saklı tutar. Online rezervasyon aşamasında kullanılan kartın ve kart hamilinin kiralama başlangıcında ofiste olması ve kira anlaşmasını imzalaması zorunlu olup, aksi takdirde ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Hemen öde (Ön ödemeli) Rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.

İadesiz ön ödeme seçeneği ile yapılan rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri güncellenemez, değişiklik yapılamaz.

İadeli ön ödeme seçeneği yapılan rezervasyonlarda iade şartlarına göre ücret iadesi yapılmaktadır.

İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 12 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Adilcan Rent A Car tarafından iade edilecektir.

İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında kiralama ücrtinden %30 kesinti yaparak kalanı Adilcan Rent A Car tarafından iade edilecektir.

İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilemez.

Web üzerinden yapılan iadeli ya da iadesiz ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.

Adilcan Rent A Car, ofis açılış ve kapanış saatlerine bağlı olarak araç teslimatı yapamazsa, iade etme hakkını saklı tutar.

Depozito Bedelleri

 • A – B – C – F – H Grup (Ford Fiesta– Fiat Punto– Fiat Linea - Ford Fiesta AT - Nissan Micra- Fiat 500L vb. araçlar) için 300 TL
 • M – G – O Grup (Ford Focus SW, Ford Focus C-Max, Alfa Romeo Giulietta vb. araçlar) için 500 TL
 • M – N Grup ( Nissan Qashqai 1.6, Jeep Renegade, Nissan XTrail vb ) için 750 TL
 • J – I – D Grup (Mercedes Vito, Volvo S60, Mercedes A180 vb.) için 1000 TL
 • L – E – K Grupları için (BMW 3.20, Mercedes CLA 180, Volvo XC60, Fiat Freemont vb.) için 2000 TL şeklinde uygulanacaktır.

Depozito ile ilgili tutarları ve kriterleri araç grubu bazında aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

  DEPOZİTO TUTAR (TL)   MİN. YAŞ Ehliyet Yaş Sınırı
A 300   21 Min. 1 yil
B 300   21 Min. 1 yil
C 300   21 Min. 1 yil
F 300   21 Min. 1 yil
H 300   25 Min. 2 yil
M Ford Grubu araçlar 500 TL / Diğer 750 TL   25 Min. 2 yil
G 500   25 Min. 2 yil
O 500   25 Min. 2 yil
N 750   25 Min. 2 yil
D 1000   25 Min. 2 yil
I 1000   27 Min. 3 yil
L 2000*   27 Min. 3 yil
E 2000*   27 Min. 3 yil
K 2000*   27 Min. 3 yil
J 1000   27 Min. 3 yil

Lütfen Okuyunuz!

L – E – K araç grupları için 2000 TL tutarındaki depozito ödemesi ŞAHSINIZA AİT FARKLI BANKALARIN İKİ AYRI KREDİ KARTINDAN YAPILMALIDIR.

Bu sebeple karttan kira bedeline ek olarak yukarıdaki miktarlarda limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek veya blokaj kaldırılacaktır.

Ön Ödemeli Rezervasyon Formu, sadece formda belirtilen tarih aralığında ve belirtilen değer için geçerlidir. Adilcan Rent A Car Ön Ödemeli Rezervasyonlara ait kira anlaşmaları web sitesinde yer alan ve rezervasyon formunda belirtilen günlük bedel üzerinden fiyatlandırarak faturalandırılır. Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının sahibi olan bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, Adilcan Rent A Car sorumluluğunda değildir.

10 - HEMEN ÖDE (Ön Ödemeli) REZERVASYON ve KİRALAMA

Online Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri hemen online olarak ödeneceğini belirtir.

İadesiz ön ödemeli rezervasyon

 • İadesiz ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda değişiklik ya da ücret iadesi yapılamamaktadır.
 • Araç teslimatı sırasında, Adilcan Rent A Car ofisinde aracı kiralayacak kişiye ait kredi kartı ibraz edilmelidir.
 • Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Hemen öde (Ön ödemeli) Rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.

İadeli ön ödemeli rezervasyon

 • İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda değişiklik yapılmaz.
 • Rezervasyonda değişiklik isteniyor ise 12 saat öncesinden rezervasyonun iptali yapılmalı ve yeni rezervasyon gerçekleştirilmelidir. Rezervasyon iptali web sitesi üzerinden, 0232 255 51 61 numaralı Adilcan Rent A Car ofisinden ya da info@adilcanotokiralama.com adresine e-mail atılarak yapılabilir. Rezervasyonun iptalinden sonra tekrar Adilcan Rent A Car web sitesi üzerinden iadeli ön ödemeli rezervasyon yapılmalıdır. Yeni yapılacak rezervasyonda, araç müsaitliği ya da fiyat değişikleri olabilir.
 • İadeli ön ödeme seçeneği yapılan rezervasyonlarda iade şartlarına göre ücret iadesi yapılmaktadır.
  • İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 12 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı Adilcan Rent A Car tarafından iade edilecektir.
  • İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında kiralama ücretinden %30 kesinti yaparak kalanı Adilcan Rent A Car tarafından iade edilecektir.
  • İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilemez.
  • İptal edilen İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda (yukarıdaki şartlara uyulmak koşulu ile) iade için info@adilcanotokiralama.com adresinden Adilcan Rent A Car Müşteri İlişkileri ile iletişime geçilmelidir.

Online yapılan iadeli ya da iadesiz ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.

11- TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

Kiralama esnasında oluşan trafik ihlallerine ait (HGS/OGS geçiş ücretleri, kaçak geçiş cezaları, trafik cezaları vb.) tutarlar ile ilgili devlet kurumları tarafından Adilcan Rent A Car’a yansıtılmaktadır. Kiralama sırasında gerçekleşen ve kiracıya ait olan ilgili trafik cezası tahsilatı, kiralama sırasında ibraz edilen kredi kartından yapılacaktır.

Not : Ceza evraklarının Maliye Bakanlığı tarafından Adilcan Rent A Car ‘a iletilmesinde gecikmeler yaşanabilmektedir.

12- HAVAALANI HİZMET ÜCRETİ

Adnan Menderes Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinden yapılacak kiralamalarda Havaalanı Hizmet Ücreti, ayrıca hesaplanabilir. Fiyat için 0232 255 51 61 numaralı Adilcan Rent A Car ofisimizi arayınız.

TOP